Jdi na obsah Jdi na menu
 


Národní filmové muzeum

31. 10. 2019

Klapka, kamera, jedeme …

Kam? Dne 25. 10. navštívili žáci osmé a deváté třídy Národní filmové muzeum (NaFilm), které vzniklo před pěti lety jako studentský projekt. Dnes sídlí v úžasné Františkánské zahradě v Mozarteu od architekta Jana Kotěry.

V muzeu jsme absolvovali tříhodinovou prohlídku s workshopem. A stálo to za to. V hlavních rolích žáci, v českém znění průvodkyně. Interiéry plné záhadných přístrojů a dech beroucích zážitků: předanimační techniky, optické triky, ruchové studio, laboratoř J. E. Purkyně pro experimentování se zrakem, hologram a spoustu dalšího.

O tom všem jsme nejen slyšeli, ale mohli jsme si i sami leccos vyzkoušet. Vyráběli jsme si animák, dabovali pohádku, navštívili virtuální realitu a vlastníma rukama jsme si vyrobili holoprojektor, který teď máme doma.

Závěrem jen hodnocení jednoho z žáků: „To bylo nejlepší muzeum, kde jsme kdy byli.“