Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zájmové kroužky - školní klub

Příspěvky

Výlet turistického kroužku do Prahy 11. 11. 2017

23. 11. 2017

Oblíbená hra Laser Game přilákala rekordní počet zájemců. Vyzkoušeli jsme si dvě hry, všichni proti všem a na týmy, což bylo náročné, ale velmi zábavné. Nejlepším střelcem byl stejně jako vloni Matyáš Korous. Procházkou Stromovkou jsme si užili i sluníčko. Podívejte se zde na fotky.

 

Výlet turistického kroužku do Lán 14. 10. 2017

17. 10. 2017

Krásnou slunečnou sobotu jsme strávili na prvním letošním výletu turistického kroužku. Vyrazili jsme autobusem do Kamenných Žehrovic a odtud pěšky do Lán. 7 kilometrů jsme ušli jako nic, zbylo nám i dost času na hry v lese. Do Lán jsme dorazili v poledne, oběd v zámecké zahradě přišel k chuti. Za zbytky housky byli rádi kapři v zámeckém rybníku. Pak jsme šli do muzea sportovních vozů, někteří si zkusili i simulátor jízdy v závodním autě.

Moc jsme si to užili a těšíme se na další výlet, který nás čeká v sobotu 11. 11. 2017. Na fotky se podívejte zde

 

Kroužky pro rok 2017/2018

11. 9. 2017

Došlo k drobným změnám u kroužků Pohyboví šikulové a Kroužek zpěvu. 

document-page-001.jpg

 

Vystoupení pro seniory

21. 6. 2017

6. června čekalo žáky dramatického kroužku vystoupení pro seniory v pečovatelském domě ve Vinařicích. Celé pololetí děti pečlivě zkoušely pohádku „O Červené karkulce“. V družině vyrobily papírové tulipány, aby babičkám a dědečkům udělaly radost nejen svým vystoupením, ale i drobným dárkem. Představení mělo velký úspěch a děti slíbily, že příští rok přijdou s novou pohádkou. Fotky naleznete zde

 

ADVENTURE GOLF 13. 5. 2017 – TURISTICKÝ KROUŽEK

16. 5. 2017

Sobotní dopoledně jsme strávili na golfovém hřišti v Horním Bezděkově. Ve skupinkách jsme si zahráli Adventure Golf, což sice nebylo snadné, ale určitě zábavné. Zpět do Kladna jsme došli pěšky, bouřka nás chytla až před Sletištěm, takže nám to opět krásně vyšlo. Podívejte se zde na fotky.
17. 6. se těšte na poslední výlet tohoto školního roku!

 

Sosíkovské hrátky

3. 5. 2017

Ve druhém pololetí tohoto školního roku naše škola nově otevřela dramatický kroužek. Žáci se do práce pustili s obrovskou vervou a nadšením. Paní učitelka Barnincová své svěřence přihlásila na Sosíkovské hrátky, které se konaly 6. 4. 2017 se v aule Střední průmyslové školy stavební a Obchodní akademie Kladno. Své divadelní umění zde předvedli žáci základních a středních škol. Naši malí herci si vybrali a zdramatizovali básničku F. Hrubína - Zvířátka a loupežníci. Všichni se dobře bavili a už nyní se těšíme na další ročník.

 

Výstava keramických výrobků

3. 5. 2017

28. - 29. 4. 2017 proběhla výstava dětské keramiky. Akci pořádal Labyrint, domovem dětí a mládeže. Návštěvníci zde mohli obdivovat práce žáků z různých škol, kteří navštěvují kroužky keramiky. Také naše škola zde vystavovala několik výrobků vytvořené žáky 1. a 5. ročníku.

wp_20170428_16_41_46_pro.jpg

 

Karlštejn 1. 4. 2017 – turistický kroužek

3. 4. 2017

Aprílový výlet na Karlštejn se vyvedl. Počasí nádherné, jízda v City Elefantu ve druhém patře jedinečná, prohlídka na hradě zajímavá, příroda krásná, legrace a aprílových žertíků mnoho. smiley

Moc jsme si to užili, tak zase v květnu! Na fotky se podívejte zde

J. Maříková

 

Turisťák v Praze 11. 3. 2017

13. 3. 2017

Turisté v sobotu vyrazili na výlet do Prahy do Národního muzea. Historická budova se sice stále opravuje, ale v nové budově se nachází několik výstav. My jsme navštívili výstavu o zvířatech - Archu Noemovu. Paní průvodkyně nás provedla všemi významnými oblastmi světa, kde jsme mohli vidět zvířata pro danou oblast typická. Dozvěděli jsme se plno informací a zajímavostí, to budou paní učitelky o přírodopisu a přírodovědě koukat. smiley Podívejte se zde na fotky. 
Příští výlet bude v dubnu, vyrazíme do přírody, jistě už bude teplé jarní počasí.
J. Maříková

 

Slánská hora, aquapark 10. 12. 2016

18. 12. 2016

Náš prosincový výlet počasím spíš připomínal výlet jarní. Bylo teplo a slunečno, a tak jsme si užili krásný výhled ze Slánské hory. Prošli jsme zajímavou naučnou stezkou a objevili nově vytvořenou  70 metrů dlouhou cestu feratu, na kterou se ovšem bez jištění nesmělo. Po procházce městem jsme se vyřádili v aquaparku. 
Pochvalu si zaslouží všichni aktivní turisti. Letos se nám podařilo uskutečnit všechny naplánované výlety. Naše řady posílili hlavně páťáci. Super! Už se můžete těšit na leden, zase něco podnikneme!
J. Maříková

Fotografie jsou k dispozici zde