Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zájmové kroužky - školní klub

Příspěvky

Vinařická horka 16. 5. 2015

20. 5. 2015

V sobotu 16. 5. turisté podnikli další výpravu, tentokrát do nejbližšího okolí. Vyrazili jsme na Vinařickou Horku, kde děti ve skupinách plnily různé tábornické úkoly.

Děti stavěly stan, do stanu pro dva se vešlo i 13 lidí! Pak bylo potřeba rozdělat oheň, na kterém 2 skupiny vařily buřt guláš. Byl výborný! Vzájemně jsme ochutnávali. Přestože jsme si ho dali i k svačině, kotlíky byly bezedné a někteří dokonce vzali vzorek rodičům domů.

Dále děti luštily šifru napsanou Morseovou abecedou, naučily se orientovat v mapě a poznávaly základní topografické značky. Kimova hra procvičila paměť, zdolání vrcholu Horky zase naše svaly.

Na závěr výletu jsme si ještě zahráli hokej s přírodními hokejkami. Česko hrálo proti Kanadě, moderátorky byly výborné a Česko na Vinařické Horce zvítězilo.

Celý den děti vyřezávaly svými kapesními nožiky, byly moc spokojené. Podívejte se na naše fotky!

Už se těšíme na další akci (tento školní rok již poslední) a to již 13. 6. 2015.

Bližší informace se včas dozvíte. smiley

 

AEROBIK + POSILOVÁNÍ a KRUHOVÝ TRÉNINK

15. 4. 2015

 

Zdravotní kroužek a záchranáři z ČČK

23. 3. 2015

Dnes nás navštívili dobrovolní záchranáři z ČČK a ukázali nám, jak správně poskytnout první pomoc. Dětem se to moc líbilo, velmi dobře pracovaly, a proto máme slíbenou ještě jednu návštěvu, před soutěží Mladý zdravotník. smiley

Podívejte se na fotografie. 

 

Výlet turistického kroužku do Prahy

3. 3. 2015

V sobotu jel turistický kroužek na výlet do Prahy do Království železnic. Jeli jsme vlakem, metrem a pěško-busem. Království železnic bylo velké a hezké. Dostali jsme pracovní listy a po jejich správném vyplnění jsme od Lipánka dostali létající talíř s logem Království železnic. Všem se nám to tam strašně líbilo. Byly tam modely České republiky, Prahy a krajů.

Anna Burianová, 6. třída

 

Seminář WU-SHU

25. 2. 2015

Dnes jsme se na kroužku Kruhového tréninku a aerobiku s posilováním naučili zase něco nového. Protože jsme si všichni pořídili hned ze začátku stejná tréninková trička s nápisem WU-SHU, tak nás zajímalo, o co vlastně jde. 
Seminář pro nás připravil instruktor Chen Tai Ji ve spolupráci s naší paní učitelkou. Zjistili jsme, co je podstatou bojového umění, vyzkoušeli jsme si základní techniku kopů a úderů a zabrousili jsme i formou otázek k historii čínských bojových umění. 

Seminář nás bavil a parádně jsme se vyřádili. Bylo to super! Podívejte se na fotky! smiley

 

Návštěva Pečovatelského domu

8. 12. 2014

Dnes jsme s dětmi v rámci Zdravotního kroužku navštívili Pečovatelský dům ve Vinařicích, kde jsme potěšili babičky a dědečky zpěvem, hrou na flétnu a kytaru, a také jsme jim ukázali, co jsme se naučili na kroužku, a rozdali přáníčka. Všem se moc to moc líbilo a i slza ukápla. smiley

Podívejte se na fotografie. 

 

Mikulášká nadílka na zdravotnickém kroužku

3. 12. 2014

Dne 1.12. jsme měly s dětmi na kroužku příjemnou návštěvu členek ČČK - paní Voseckou a paní Karpíškovou, které dětem řekly něco o Červeném kříži a zároveň nás moc pochválily. Děti  za odměnu dostaly mikulášské balíčky, do kterých se některé pustily už během kroužku smiley

Radka Holubová, vedoucí zdravotnického kroužku

 

Zdravotní kroužek - zástava tepenného krvácení

24. 11. 2014

Děti na zdravotním kroužku nacvičovaly zástavu tepenného krvácení. Podívejte se na fotografie. smiley

 

(534)Kroužek Kruhový trénink a Aerobic

19. 11. 2014

Cvičíme už 1/2 měsíce a výsledky jsou opravdu vidět. Naše flexibilita se pořád zlepšuje, nabíráme sílu a zdokonalujeme koordinaci. Máme dokonce společné tréninkové tričko, které s hrdostí nosíme i na tělocviky. Kroužky nás opravdu baví a to je naší velkou motivací. Proto se budeme snažit být lepší a lepší. 

Na fotografie se můžete podívat ve fotogalerii. 

 

Rozhledna Vysoký vrch - akce turistického kroužku

9. 11. 2014

V sobotu 8. 11. 2014 jsme se vydali na další výpravu. I když původní předpověď počasí nás lehce odradila výšlap uskutečnit, nezalekli jsme se a ti odvážní v sobotu ráno vyrazili směr Malé Kyšice a rozhledna Vysoký vrch. Počasí nám vyšlo úplně luxusní, myslím, že na polovinu listopadu jsme si nemohli přát lepší. 
Z Malých Kyšic jsme se vydali podél Kačáku po červené turistické značce směr Studený vrch. Odměnou nám byl krásný výhled do kraje. Ti odvážní si vystoupali i na rozhlednu. Všichni jsme si výlet moc užili a už se těšíme na další. smiley