Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zájmové kroužky - školní klub

Příspěvky

Turistický kroužek PRAHA 12. 11. 2016

13. 11. 2016

Přestože sobotní počasí k výletu nelákalo, turisté vyrazili do Prahy a dobře udělali. Navštívili jsme Mercuria Laser Game v Holešovicích. Zde jsme si oblékli svítící vesty se jmény oblíbených pohádkových postav, dostali laserovou pistoli  a vydali se do arény sbírat body. V první hře hráli všichni proti všem a nejvíce se dařilo Matyáši Korousovi alias Homeru Simpsonovi, který zaslouženě vyhrál kofolu. Ve druhé hře jsme se rozdělili na týmy, kde růžoví zvolili lepší strategii a zvítězili. Všichni jsme si to parádně užili. Po tomto  sportovním výkonu jsme ještě šli Stromovkou na vlak, což všichni hravě zvládli. Podívejte se na fotky zde
Už se můžete těšit na další výlet, který bude v prosinci!
J. Maříková

 

Nelahozeves 15. 10. 2016

16. 10. 2016

V sobotu 15. 10. jsme vyrazili na první výlet turistického kroužku v tomto školním roce. Jeli jsme vlakem do Kralup nad Vltavou, odtud pěšky do Nelahozevse, kde se konalo ZÁMECKÉ DÝŃOVÁNÍ. Vyzkoušeli jsme si disciplíny v dýňové olympiádě, vyřezávali dýně, stavěli ze stavebnice KAPLA a ochutnali různé dobroty. V oblečení pro prince a princezny jsme si prohlédli i interiér zámku. Počasí bylo krásné, proto jsme se na zpáteční cestě mohli slunit i řádit na hřišti. Podívejte se zde na fotky.

Zapište si do kalendáře, že příští výlet se koná 12. 11. 2016!!!

J. Maříková

 

Řád školního klubu

5. 9. 2016

 

Předposlední škola nanečisto

28. 5. 2016

23.5  proběhla již předposlední hodina školy nanečisto s našimi budoucími prvňáčky, kde jsme si povídali o barvách, přírodě. Nejvíce děti bavilo zpívání a hraní na boomwhackers. smiley

20160523_162929.jpg

20160523_164231.jpg

 

Zakončení zdravotního kroužku

26. 5. 2016

Podívejte se na fotky zde, jak jsme úspěšně zakončili zdravotní kroužek  s členkami ČČK a společnou oslavou 1. a 2. místa na soutěži.smiley

 

Příprava na soutěž Mladý zdravotník

18. 5. 2016

Podívejte se zde na fotky, jak se děti pomocí školení z ČČK připravovaly na soutěž Mladý zdravotník. smiley

 

Turistický kroužek v Lužné u Rakovníka

12. 5. 2016

Za nádherného letního počasí jsme v sobotu 7. 5. 2016 jeli s turistickým kroužkem na výlet do Lužné u Rakovníka. V železničním muzeu jsme se svezli úzkokolejkou, viděli parní lokomotivy, model železnic, prezidentský vagón, pivovarnický vůz, restaurační vagón a mnoho dalších zajímavostí. Po cestě do Řevničova jsme hráli hry, největší úspěch měla oblíbená „DESÍTKA“. Čekání na vlak jsme si zkrátili anglickým slovním fotbalem.

Výlet se moc vydařil, bylo to hezké zakončení výletování v tomto školním roce. V červnu už výlet nestihneme, jednu sobotu nás čeká dětský den a další sobotu jsou některé třídy na svých  třídních  výletech.

Věřím, že se v příštím školním roce najdou zájemci, kteří se na jednu sobotu v měsíci vzdají počítače a vyrazí poznávat okolí.  
J. Maříková

Další fotografie naleznete zde.

20160507_102915.jpg

 

Kroužek POHYBOVÝCH ŠIKULŮ

13. 4. 2016

Kroužek POHYBOVÝCH ŠIKULŮ začal fungovat od poloviny března pod vedením Jitky Komárkové, učitelky TV. Předškolní děti chodí jednou týdně cvičit do tělocvičny ZŠ a rozvíjejí své pohybové schopnosti. 

Podívejte se, jak dneska ŠIKULÍNI cvičili s pomůckami.

wp_20160412_006.jpg

 

Škola nanečisto

5. 4. 2016

4. 4. 2016 začal kroužek pro děti, které příští rok nastupují do 1. třídy naší školy,  Škola nanečisto. Paní učitelka Lenka Crhová přivítala předškoláky v jejich budoucí třídě. Tématem první hodiny bylo povídání s pohádkou. Děti prokázaly velké znalostí českých pohádek a děj Červené Karkulky dokázaly bez problémů sestavit z připravených kartiček s obrázky. Poté  jednotlivé části děje vybarvovaly. Těšily se, že si zbylé obrázky vybarví doma. smiley

 

Zdravotní kroužek na společenské akci ČČK

20. 3. 2016

Podívejte se na fotografie ze společenské akce ČČK, které se zúčastnili i žáci ze zdravotního kroužku. smiley