Jdi na obsah Jdi na menu
 


Beseda s Martinem Horných ústy žáků

1. 12. 2014

Beseda o drogách, škodlivosti, návyku, důvodu braní drog, následků a konců drogově závislých s člověkem, který přesně autenticky může žákům předat zkušenosti.

Na besedě o drogách se mi líbilo, že pan Horných mluvil otevřeně a nebál se odpovědět na různé soukromé otázky! Bylo na něm znát, že v minulosti měl s drogami vlastní zkušenost. Dozvěděli jsme se, že je také HIV+, ale že není možné se virem nakazit tím, že s námi bude besedovat. Ukázal nám plno lidí, kteří mi připadali normální, ale pak nám je ukázal na fotografii třeba po 5 měsících s drogami a bylo to odstrašující.

Autor neuveden

Bylo to zajímavý. Zaujalo mě tam úplně všechno. Pan Martin nám povídal úplně o všem. Říkal nám jaký je rozdíl mezi AIDS a HIV. On měl HIV+. Také říkal, že mu umřelo mnoho kamarádů, kteří brali drogy. Ukazoval nám jednu kamarádku – Katku, ta ještě žije, ale jak vypadá, tak na 70 let a je jí 30. Říkal nám, ať rozhodně drogy nezkoušíme. Také vyprávěl, jak byl v léčebně, kde ho vyléčili, ale zůstala mu závislost – kouření.

Majda

Ta beseda byla zajímavá a ten pán, čím si prošel, muselo být hrozné. Obdivuji ho, jak otevřeně odpovídal na všechny otázky. Stále nemohu uvěřit, co ty drogy s lidmi udělají, co prostě s nimi provedou. Toho pána mi bylo líto, že mu zemřel bratr na AIDS. Prostě je to hrozné. Pro mě to bylo velmi zajímavé a poučné povídání.

Tereza

Beseda byla zajímavá a to, že to bude abstinent, jsem si myslel už od začátku a bylo to na něm i trochu vidět. Myslím, že by nám nepřednášel nikdo, kdo by to nezažil nebo o tom něco nevěděl. Nejvíce mě zaujala část, kdy vyprávěl, co to obnáší. Vykrádání bylo pochopitelné, protože při tomhle se peníze ztrácí z ruky jako led, když se roztéká. Bylo to hodně pěkné a já věřím, že by se s tím dalo žít i v této době.

Marek

Beseda se mi moc líbila, dozvěděla jsem se spoustu věcí, které jsem nevěděla. Na besedě se mi ještě líbilo to, že tam byl člověk, který s tím má zkušenosti a že nám odpovídal pravdivě na otázky. Nestyděl se za to, co prožil. Také nám ukazoval ty obrázky, jak lidé vypadají, když fetují. Aspoň vím, jak bych vypadala a vůbec bych takhle vypadat nechtěla. Obzvlášť mít tak hnusně zkažené zuby.

Martina