Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akce školy

Příspěvky

Info z LVK - 1. den na Zadově

11. 1. 2015

Zdravíme ze zasněženého Zadova!
Příjezd proběhl naprosto bez problémů. Čím jsme stoupali výš a výš k našemu hotelu, tím bylo víc a víc sněhu. Ten dokonce zakryl i zledovatělou příjezdovou cestu, ale náš pan řidič byl velice schopný a dovezl nás přímo ke vstupním dveřím. Po rychlém vybalení jsme se nemohli dočkat oběda, kde na nás čekala polévka a pečené kuře s bramborem. Přesně ve 14:00 jsme byli připraveni provětrat lyže. Sešli jsme jen přes silnici ke sjezdovce, rozřadili se do družstev a zahájili první „lyžovačku.“ Někteří z nás už svištěli a jezdili na vleku, zatímco začátečníci až překvapivě rychle postupně zvládali základní techniky. K večeři jsme dostali polévku, rizoto, zeleninový salát a jako dezert perník.
Máme se tu krásně. Takže dobrou noc a těšíme se na zítra!  
 

 

Sbírka pro psí útulek

2. 1. 2015

utulek.jpg

 

Sběr víček od PET lahví

2. 1. 2015

Před Vánoci si z naší školy rodiče malé Valérie Novotné z Podlešína odvezli další pytle víček od PET lahví, které jsme ve škole vybrali. Valerie Novotná z Podlešína je malá holčička, kterou sužují zdravotní problémy, a sběrem víček od PET lahví jí pomáháme zaplatit pobyt v kosmickém oblečku v Lázních Klimkovice. Děkujeme všem, kdo do sbírky přispěli. 
 

 

Zpívání pod vánočním stromečkem

18. 12. 2014

Dnes večer v 17. hodin jsme se všichni sešli pod vánočním stromečkem na náměstí ve Vinařicích, kde jsme pro naše maminky, tatínky, babičky a dědečky a ostatní obyvatele Vinařic zazpívali pár koled a vánočních písní. Věříme, že jsme jim tím zpříjemnili čas adventu a naladili je na nadcházející vánoční svátky. 

Podívejte se na fotografie. smiley

 

Celá škola tančí STREET DANCE

16. 12. 2014

Dne 26. března 2015 se všichni žáci základní školy a předškoláci z MŠ zúčastní 3. ročníku vzdělávajícího, tanečního a zábavného projektu, který je zaměřen pro žáky základních škol v ČR. Jeho hlavní náplní je praktická výuka moderního tance STREET DANCE. Akce se bude konat v tělocvičně ZŠ.

plakat-zs.jpg

 

Výlet do Třebíze

15. 12. 2014

Výletu se zúčastnili žáci 1.stupně a jejich třídní učitelky. Po příjezdu se nás ujal místní pastýř, který nás celým statkem provázel. Přivítali nás tradičně odění majitelé statku a přiblížili nám, jak se dříve slavily nejen Vánoce, ale i celkový život na statku během celého roku. Počínaje svátkem Sv. Martina, kdy se majitelé rozloučili s čeledíny a děvečkami, kteří celý rok na statku pomáhali, a následnými tradičními přípravami kolem Vánoc. Děti si zazpívaly koledy, vyrobily si ozdoby, které si dříve lidé vyráběli výhradně z přírodních zdrojů, viděly tradičně ozdobený stromeček ze slaměných ozdob, sušeného ovoce, a další výzdoby tehdejší doby. Navštívili jsme jednotlivé prostory statku včetně kuchyně, kde "panímáma" pekla vánočky a cukroví a kam nás přišla navštívit i Sv. Lucie, která podle tradice kontrolovala, jestli je na statku vše připraveno, a zároveň dětem přiblížila další zvyky během Štědrého dne, jako byl řetěz kolem štědrovečerního stolu, házení střevícem, překračování koštěte nebo šlápnutí na sekyru. Navštívili jsme i bývalou paní na statku, v současné době "na vejminku", kde jsme společně lili vosk a stařenka věštila některým budoucnost. Na závěr si děti mohly zakoupit výrobky na tradičním vánočním jarmarku.  

 

Mikuláš 2014

9. 12. 2014

V pátek 5. 12. u nás chodil Mikuláš se svými pomocníky. Podívejte se na fotografie. smiley

 
Celý příspěvek | Rubrika: Akce školy | Fotografie: Mikuláš 2014

Větrníkový den

23. 11. 2014

Naše škola se aktivně zapojila do celorepublikové akce, která je zaměřena na podporu dětí nemocných cystickou fibrózou. Tato akce probíhá každoročně dne  21. listopadu  pod názvem Větrníkový den. Česká republika se tak připojuje k Evropskému dni pro cystickou fibrózu, který každoročně probíhá v podobě benefičních a informačních akcí v řadě evropských zemí.

Roztočit foukáním větrník je pro většinu lidí hračka, pro nemocné cystickou fibrózou, ale mnohdy nepřekonatelná překážka. Větrníkový den má za cíl upozornit na ty, kteří touto vážnou nemocí trpí. Akci pořádá nezisková organizace Klub nemocných cystickou fibrózou, která sdružuje a pomáhá takto nemocným a současně se zasazuje o zvyšování povědomí o tomto závažném a nevyléčitelném onemocnění.

 

Dárek pro strašidla

19. 11. 2014

Odměnili jsme naše strašidla, tedy vlastně žáky 9. třídy a části 8. třídy, za jejich skvělou organizaci "Halloweenské párty." Děti dostaly výborný dort, na kterém si zaslouženě pochutnaly. Za dobrou práci, zasloužená odměna! 

img_2264.jpg

Na více fotek se můžete podívat ve fotogalerii. 

 

HALLOWEEN

16. 11. 2014

„Disco párty a strašidelná cesta školou.“

     Ve čtvrtek 13.11. strašidla  z 9. a 8. třídy připravila „Halloween párty.“ Děti dorazily v nejrůznějších kostýmech, ve kterých si mohly zatančit na strašidelné diskotéce. DJ hrál dětské písničky i moderní songy pro ty nejstarší. Navíc si děti mohly zatančit na známé melodie pod vedením učitelů. 
Hlavním úkolem bylo sebrat všechnu odvahu a projít strašidelnou cestu školou. Děti byly odvážné a plnění úkolů nařízených strašidly jim šlo skvěle. Musely například nakreslit obrázek jen za svitu svíček, vytáhnout předmět z kotle plného slizu, nebo se zavázanýma očima poznat jídlo. Po úspěšném absolvování se všechna strašidla přišla ukázat dětem a zatančila si s nimi závěrečný tanec. 
     Velké poděkování patří 9. třídě a části 8. třídy za přípravu a realizaci celé akce. Organizace byla perfektní a nemělo to chybu! Děti, ale i dospělí, si to opravdu užili. Jsme moc pyšní, že máme na škole tak šikovné žáky a učitele. 
     Mnohokrát děkujeme rovněž paní Monice Citoríkové za zapůjčení vlastnoručně vyrobených rekvizit a kulis, které velmi vhodně pomohly doplnit atmosféru celé akce.    
                                                 Děkujeme. 

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14

následující »