Jdi na obsah Jdi na menu
 


9.A

Příspěvky

Červen 2017

2. 7. 2017

V červnu někteří na poslední chvíli vylepšovali známky. Někomu se to podařilo, někomu ne. Všichni – a to je velmi cenné - se zapojili do nácviku vystoupení na závěrečnou akademii, které mělo velký úspěch.

Na školní výlet do Českého ráje vyrazilo sice jen 8 deváťáků, ale užili jsme si to náramně. Měli jsme nádherné počasí, a tak stanování bylo příjemné. Zvládli jsme plno výletů - Trosky, Valdštejn, Hrubá skála, Skalní město Skalák. Taky jsme se koupali, hráli beach volejbal, minigolf, ping pong, karty, vyprávěli jsme se strašidelné historky a plnili „megavýzvy“.

Závěrečné předávání vysvědčení bylo uplakané, nějak se nám nechtělo rozejít, ale věřím, že teď už si všichni VESELE užívají prázdniny.

 
Celý příspěvek | Rubrika: 9.A

Květen 2017

3. 6. 2017

Chladné počasí na začátku května nás donutilo několikrát odložit plánovaný Den Země. Nakonec se konal  19. 5., naše třída natírala plot ve školce.

S paní učitelkou Lhotákovou a Bäumlovou děti vyjely na exkurzi do Terezína, což pro ně byl velmi zajímavý a silný zážitek.

Naše tanečníci NNka (Danča, Nikola, Věra, Dominik) se zúčastnila Tanečního poháru v Kladně. Své vystoupení Vám předvedou na závěrečné akademii.

Naši hoši (Tonda a Dominik) se zúčastnili fotbalového turnaje v Brandýsku.

Dále „deváťáci“ absolvovali čtyřhodinovou přednášku o nemoci AIDS, sexu, lásce a věrnosti. Program hodnotili velmi pozitivně.

Před námi je několik závěrečných testů, exkurze, výlet a hurá na prázdniny. 

 
Celý příspěvek | Rubrika: 9.A

Duben 2017

4. 5. 2017

Duben znamenal pro většinu žáků poslední přípravy na přijímací zkoušky, které se konaly 12. a 19. dubna. Na začátku května se téměř všichni dozvěděli, že jsou přijati – GRATULUJI! Někteří ještě na výsledky netrpělivě čekají. Nyní máme před sebou jen necelé dva měsíce výuky. Je potřeba, aby si žáci ohlídali svoje výsledky a zakončili tak důstojně svoje působení na základní škole.

V dubnu jsme vyjeli na exkurzi do Prahy na výstavu Human Body, což bylo velmi zajímavé. Ještě nás čeká exkurze do Terezína v květnu a paleontologická exkurze do Prahy v červnu.

Některé plánované akce musely být z důvodu špatného počasí odloženy – Den Země a atletické závody ve Slaném. Věříme, že se uskuteční v náhradním termínu.

 
Celý příspěvek | Rubrika: 9.A

Březen 2017

3. 4. 2017

Březen byl dlouhý a na akce velmi bohatý.
Navštívili nás odborníci s mobilním triloparkem a seznámili nás se zajímavostmi z oboru paleontologie.
V rámci preventivních programů se chlapci a děvčata zúčastnili programu zaměřený na problémy v dospívání.
V hodinách pracovních činností jsme uvařili Burito s rýží a salát Cézar. Svůj recept nám ještě představí poslední skupina – posunuli jsme na duben,  po přijímačkách.
8. 3. byla škola plná žen - připomněli jsme se Mezinárodní den žen, 28. 3. zase mužů – oslava Dne učitelů.
Děkuji všem, kteří přinesli sběr. Někteří silní chlapci mohli však přinést více než 1 kg.
Také plánujeme náš poslední třídní výlet. Vypadá to, že pojede jen polovina třídy. Ale určitě to nebude poloviční zábava, možná právě naopak.
V dubnu se těším na rodiče – 18. 4. nás čeká poslední třídní schůzka.

Na fotky se podívejte zde

 
Celý příspěvek | Rubrika: 9.A

Únor 2017

2. 3. 2017

V únoru jsme se zúčastnili zajímavé akce na Střední zdravotnické škole, kde jsme absolvovali přednášku o první pomoci. Žáci se dozvěděli hodně užitečných informací, prakticky si vyzkoušeli resuscitaci, ošetření zlomeniny a krvácení.

Žáci si také užili dvoje prázdniny, pololetní a jarní. Věřím, že načerpali plno sil, které budou potřebovat při přijímacích zkouškách, které se již blíží.

 
Celý příspěvek | Rubrika: 9.A

Leden 2017

4. 2. 2017

Leden utekl jako voda, po vánočních prázdninách jsme rovnou naskočili do koloběhu pololetních testů. Výsledky jsou pro žáky velmi důležité, známky na vysvědčení se totiž píšou na přihlášku na střední odborné učiliště nebo střední školu. 

V polovině ledna část žáků (respektive žákyň) odjela na svůj poslední lyžařský výcvik se základní školou a opravdu jsme si to užili.

Leden byl také ve znamení olympiád. Konalo se školní kolo olympiády v anglickém jazyce, ve své kategorii vyhrál Marek Nový. Bude nás reprezentovat v okresním kole, držíme mu tedy  palce.

Daniela Lučanová sbírala zkušenosti v okresním kole olympiády v českém jazyce. Děkujeme jí za vzornou reprezentaci školy.

Na konci ledna nás navštívila paní učitelka Krátká, která přivezla ukázat fotky a suvenýry ze své cesty po Austrálii a Novém Zélandu, bylo to moc zajímavé.

 
Celý příspěvek | Rubrika: 9.A

Prosinec 2016

4. 1. 2017

5. 12. se deváťáci proměnili v anděly a čerty a navštívili všechny třídy jak ve školce, tak ve škole. Odpoledne ještě někteří učili čertovské tanečky na Mikulášské diskotéce.
Bruslení na náměstí v Kladně bylo moc vydařené, škoda, že z naší třídy přišlo tak málo zájemců.
Akce v kině Hutník o Filipínách byla úžasná, všichni jsme si rozšířili znalosti o zajímavé a krásné zemi.
Celý prosinec všichni v hodinách hudební výchovy pilně trénovali, aby naše hlasy byly při  zpívání pod vánočním stromečkem slyšet.  A bylo to znát.  Po zpívání jsme si udělali třídní besídku a přespali ve škole. Konečně jsme se dočkali našich triček, přišla nám přímo pod stromeček. Podívejte, jak nám sluší.
Poslední den před prázdninami jsme strávili sportem, vánoční turnaj v ping pongu se opravdu povedl.
Doufám, že jste si o vánočních  prázdninách odpočinuli, protože leden bude nejen zajímavý, ale před vysvědčením i náročný. smiley

20161220_164522.jpg

20161220_164549.jpg

 
Celý příspěvek | Rubrika: 9.A

Listopad 2016

4. 12. 2016

Na začátku měsíce jsme byli na exkurzi ve firmě Linet, což bylo velmi zajímavé. Byla to poslední exkurze v rámci soutěže „Poznáváme firmy ve Středních Čechách“. Hrací karty jsou odeslány a čekáme, jestli nějakého šťastlivce z naší třídy vylosují.

V listopadu jsme se hlavně soustředili na výuku, protože před čtvrtletním hodnocením bylo více testů a zkoušení. Většina žáků je již rozhodnutá, na jaké škole budou po ukončení 9. třídy pokračovat. Někteří ještě vybírají a navštěvují dny otevřených dveří.  První skupinu žáků čekalo Profi testování, které také pomůže při volbě vhodné školy.

Začal advent a ve třídě nám voní ozdobený smrček. Také jsme si vylosovali kamarády, se kterými si vyměníme vánoční dárky. Těšíme se a připravujeme na předvánoční akce.

 
Celý příspěvek | Rubrika: 9.A

Říjen 2016

27. 10. 2016

Říjen utekl velmi rychle. Školní povinnosti se rozjely naplno, někteří se však do toho správného tempa ještě nedostali. Kromě učení se konaly i různé akce.
Žáci se zúčastnili veletrhu vzdělávání, kde se seznámili s nabídkou středních škol a odborných učilišť z Kladna a okolí. Mnohým to pomohlo v rozhodování, kam dál po deváté třídě. 
Celý měsíc byla v tělocvičně umístěna lezecká stěna a tak si všichni zkusili, jak náročný je sport bouldering (lezení).
Nechyběla ani kultura, do školy přijela paní klavíristka a žáci tak poznali i hudbu, kterou běžně neposlouchají.
Naši „parlamenťáci“ mají plné ruce práce s činností v parlamentu a zdá se, že je to velmi baví.
No a poslední týden nám zabral přípravami na Hallloween. Deváťáci se své organizační povinnosti ujali velmi zodpovědně, vytvořili plno dekorací a výborně se namaskovali. I když spolužáci doufali, že je straší jen deváťáci, jistí si nebyli. 
Podzimní prázdniny jsou skvělé, je potřeba trochu odpočinku po tak náročném měsíci. smiley

 
Celý příspěvek | Rubrika: 9.A

Září 2016

2. 10. 2016

Náš poslední školní rok jsme zahájili velmi aktivně. Jako již tradičně jsme si domluvili pravidla chování naší třídy. Všichni se shodli na tom, že si chceme náš poslední společný rok užít a ne se dohadovat a řešit často zbytečné konflikty. Věřím, že všichni uděláme maximum, aby se to povedlo.
Volby do školního parlamentu byly letos netradiční, neboť došlo v činnosti parlamentu ke změnám. Naši třídu budou zastupovat Věra Bodišová, Daniela Lučanová a Marek Nový. Pomoc přislíbil i Radim Hejda, hlavně v oblasti video a IT. Věřím, že se v průběhu roku podle potřeby zapojí i další.
Tento školní rok nás čeká nejen hodně učení, ale i organizování různých akcí pro mladší spolužáky, což podle tradice zajišťují deváťáci.

V září se kromě učení konaly i různé akce. Kateřina Nedvědová, Zuzana Neradová a Nikola Tancošová nás reprezentovaly v běžeckém závodě Slánská míle.

V rámci soutěže ‚Poznáváme firmy ve středních Čechách‘ se celá třída zúčastnila exkurze do logistické firmy v Jenči, která byla zajímavá, a navíc jsme byli pochváleni za vzorné chování. 

Žáci se také zúčastnili besedy o extremismu, tentokrát byla část věnovaná právní odpovědnosti 15 letých, což žáky velmi zajímalo.

Poslední zářijové dny se konal branný a projektový den, kde se žáci dozvěděli mnoho důležitých informacích. Část z nich si vyzkoušeli i v praxi plněním úkolů na stanovištích. 

 
Celý příspěvek | Rubrika: 9.A