Jdi na obsah Jdi na menu
 


9. třída

Příspěvky

Říjen 2017

5. 11. 2017

Měsíc říjen v 9.třídě. Podle slov žáků byl celý měsíc normální a velmi pokojný. Pokud probíhaly nějaké hádky a vyskytly se konflikty, tak se vše vyřešilo. Na konci měsíce si všichni užili krátké prázdniny.

Co se týká učení, tak by si měli deváťáci uvědomit, že je čeká volba povolání, a podle toho začít „něco dělat“. Zatím jim to moc nejde.

Na konci měsíce proběhla velká příprava na akci Halloween. Ale o tom až příští měsíc.

 

Září 2017

12. 10. 2017

Září pro deváťáky začalo obvykle. Do školy šli s vědomím, že je to jejich poslední rok na „základce“. Hned na začátku je čekalo vítání prvňáků. A pak se to již vše rozjelo. Nové učebnice, spousta sešitů, noví vyučující.

Většina z nich začala naplno pracovat. Čeká je rozhodování, kam na střední školu, a většina si uvědomuje zodpovědnost svého kroku.

Přeji jim, aby jim úsilí vydrželo i do dalších měsíců.

 

Červen 2017

3. 7. 2017

Červen máme za sebou a uteklo to, ani jsme se nestačili rozkoukat.

Během měsíce většina žáků zvýšila úsilí při učení a přípravě na vyučování. Absolvovali jsme Paleontologickou exkurzi v Praze. Odpočinout si a zadovádět jsme odjeli do zábavního parku Mirakulum. V ZOO jsme si prohlédli zvířata a podpořili jsme naše adoptované miláčky outloně a dikobraza.

Naše společné vystoupení na akademii se nám také povedlo.

No a už tu byl vytoužený pátek 30.6. Hurá na prázdniny.

 

Květen 2017

3. 6. 2017

Měsíc květen byl slunný a pěkný. To je jediná zpráva, kterou na web dodali žáci 8.třídy.Takže hodnocení měsíce je opět na třídní učitelce.

Během května se postupně snižovalo pracovní nasazení některých žáků. Bylo asi způsobeno hezkým počasím nebo větším množstvím akcí, které v květnu probíhaly.

Hned na začátku se žáci vypravili na exkurzi do Terezína. Tato akce vzešla z požadavku samotných dětí, které téma zaujalo při výuce ve škole a chtěly se dozvědět víc.

Někteří hoši reprezentovali naší školu ve fotbale. Zato dívky si zatančily na taneční soutěži. V závěru měsíce jsme se pustili všichni společně do úklidu okolí školy.

Na konci měsíce začala velká část třídy nacvičovat vystoupení na školní akademii, která bude tradičně na závěr školního roku. Přijďte se podívat a podpořit naše vystoupení.

A teď se blíží červnové finále, které mnohé opět nutí do usilovné práce na školních úkolech. Bude to stačit, začít makat až na konci? To se uvidí.

 

Duben 2017

5. 5. 2017

Měsíc duben utekl jako voda.

V prvním týdnu jsme se podíleli na zápise našich nových spolužáčků do 1. třídy. Dále nás osvěžilo velikonoční volno. To bylo velmi příjemné. Hned po volnu se naši rodiče dostavili na třídní schůzky a některým z nás nastaly krušné chvilky. Uvědomili jsme si, že s tím hodnocením je potřeba něco udělat. A někteří opravdu dělat začali, již se to na hodnocení projevilo – velká pochvala.

Na konci měsíce jsme se zúčastnili výstavy Human Body, která nás detailně seznámila s lidským tělem,které probíráme v přírodopise.

 

Březen 2017

1. 4. 2017

Protože byl březen opravdu dlouhý, tak se stihlo hodně akcí.

Hned na začátku jsme netradičním způsobem oslavili MDŽ. Jednalo se o tematický den s názvem Škola plná žen. Chlapci se převlékli za dívky a dívky přišly ve slavnostním oblečení. Den se opravdu velmi vydařil, což je vidět i na fotografiích.

Na konci měsíce u příležitosti Dne učitelů se karta obrátila a prožili jsme tematický den Škola plná mužů, kde se dívky převlékly za chlapce a kluci přišli ve slavnostním.

V průběhu měsíce probíhal sběr papíru, kterého se tentokrát zúčastnily z naší třídy pouze dvě dívky. Škoda, že nejsme víc aktivní.

Školu navštívil Mobilní trilopark, což byli skuteční paleontologové. Při tomto workshopem jsme si vyráběli odlitky zkamenělin ze sádry, odkrývali třímetrovou dinosauří kostru a dověděli jsme se spoustu zajímavostí o zkamenělinách.

 

Poděkování

22. 3. 2017

Chtěla bych poděkovat paní učitelce Hálové, že s žákyněmi navštívila představení v Národním divadle v Praze - balet Sněhová královna. Je škoda, že mezi žáky VIII. třídy byl o návštěvu Národního divadla tak malý zájem, a to i přesto, že si žáci mohli vybrat, jaké představení chtějí navštívit. 
  
Děkuji, 
  
Jitka Burianová 

 

Únor 2017

1. 3. 2017

Měsíc únor utekl velice rychle a byl plný zajímavých akcí. Hned na začátku jsme si užili jednodenní pololetní prázdniny. A prázdniny, tentokrát jarní, jsme prožili poslední týden v měsíci. Těsně před nimi jsme se zúčastnili kurzu první pomoci na Střední zdravotnické škole. Bylo to velmi zajímavé, protože nás se vším seznamovaly studentky školy.

Co se týká výuky, tak to žádné odpočívání nebylo. Druhé pololetí začalo a my musíme stále makat, abychom osmičku zakončili s co nejlepším hodnocením.

 

Leden 2017

4. 2. 2017

Máme za sebou 1. pololetí. Během měsíce ledna se hodně zkoušelo a psala se spousta písemných prací. Každý si chtěl na poslední chvíli vylepšit hodnocení. Někomu se to povedlo, někomu bohužel ne. 
V lednu jsme pomáhali při sbírce na psí útulek Bouchalka. 
Proběhl také lyžařský výcvik, na který z naší třídy jeli pouze dva žáci.
A teď se těšíme na jarní prázdniny, které nám měsíc únor ještě o týden zkrátí.

 

Prosinec 2016

1. 1. 2017

Měsíc prosinec byl z hlediska školy velmi krátký, ale co se akcí týká, byl rozmanitý.

Hned 1.12. byl den otevřených dveří pro rodiče. Škoda, že se rodiče starší žáků nepřišli podívat na výuku. V pondělí 5.12. školu navštívil Mikuláš se svým doprovodem a zůstal až do odpolední diskotéky.

Další pondělí jsme se ve výukovém programu Objev svůj rytmus snažili najít rytmus v obyčejných zvucích kolem nás. Mě, jako třídní 8. třídy, velmi mrzí, že osmáky téměř nic nezajímá a opět se většina tvářila otráveně a s účinkujícími moc nespolupracovali. Škoda, program byl pěkný a ostatní si ho docela užili.

16.12. nás čekal zeměpisný program o Filipínách v kině Hutník. A již se přiblížil poslední týden před Vánocemi. V úterý odpoledne jsme si ve třídě udělali besídku s rozdáváním dárků a pak jsme pro rodiče zazpívali koledy pod stromečkem na návsi ve Vinařicích.

Poslední den před Vánocemi už žádné zásadní učení nebylo. Zahráli jsem si turnaj ve stolním tenise a připravovali se na vánoční volno. Doufám, že si všichni náležitě odpočinuli a v lednu naskočí v plné síle.

S. Hálová

15801535_857196961050502_951774584_n.jpg