Jdi na obsah Jdi na menu
 


8. třída

Příspěvky

Prosinec 2017

29. 12. 2017

Poslední měsíc tohoto roku je pomalu za námi. Vánoční prázdniny jsou v plném proudu a i naše třída by ráda popřála všem čtenářům našich stránek a příznivcům vinařické školy do nového roku.
Po celý příští rok přejeme hodně štěstí, protože je krásné, 
                                          hodně zdraví, protože je vzácné,  
                                          hodně lásky, protože je jí málo.

4.jpg

 

Listopad 2017

15. 12. 2017

Začátek tohoto měsíce byl velice příjemný. Měli jsme možnost navštívit dosud nepřístupné reprezentační prostory prezidenta republiky. Sice jsme si museli vystát obrovskou frontu, ale stálo to za to!!! Viděli jsme úžasné pokoje, nádhernou výzdobu a vybavení, prostě pro všechny velký zážitek. Dokonce jsme zhlédli i velkou výměnu hradní stráže.

Pak nastaly dny plné učení, písemek a zkoušení, protože se 14. 11. konaly třídní schůzky. Tam se rodiče dozvěděli více o našem čtvrtletním prospěchu a chování a u řady z nás pak bylo večer veselo!!! Slíbili jsme, že se budeme snažit - snad nám to vydrží.

Ve čtvrtek 16. 11. jsme se vydali do Kladna do kina Hutník, kde jsme měli objednanou úžasnou projekci Planety 3000. Tentokrát jsme se dozvěděli zajímavosti o Brazílii. Jednalo se už o naší třetí projekci a ani tato nás nezklamala. Opět naprosto úžasný zážitek. No a druhý den byl státní svátek, takže jsme mohli zůstat doma a lenošit.

I další týden začal zajímavě – ve škole nás navštívili dva vozíčkáři z projektu Vzpoura úrazům od VZP. Vyprávěli nám nejen o svém vlastním úrazu, ale také o běžném životě vozíčkáře, o zálibách a koníčcích, které mohou a nemohou dělat, ale i mnoho dalšího. Nad některými věcmi nám rozum zůstával stát. Byli tak obrovsky pozitivně naladění, že i my jsme z této zajímavé přednášky odcházeli s úsměvem na tváři.

Sami vidíte, že naše dny ve škole jsou opravdu pestré a zajímavé. Tak se, milí rodiče, nesmíte divit, že často chodíme ze školy tolik unavení.

 

Říjen 2017

2. 11. 2017

Zní to až neuvěřitelně, ale on už nám opět utekl další měsíc. Po příjemném volnu na konci září – státní svátek a ředitelské volno – se nám moc do školy nechtělo. Jediné, co nás těšilo, byla vidina podzimních prázdnin, které nás na konci měsíce čekaly. Ale do té doby jsme se učili, psali různé testy, písemky a referáty. surprise

V úterý 17. října navštívil Pepa, Tomáš J. a Láďa Úřad práce na Kladně a Veletrh dalšího vzdělávání, kde získali informace potřebné k tomu, aby správně zvolili školu, na které budou pokračovat ve svém vzdělávání. Všichni držíme palce, aby zvolili správně.

 

Září 2017

10. 10. 2017

Prázdniny utekly jako voda a 4. září jsme se opět všichni sešli před školou. Letos naše řady rozšířil Láďa, takže je nás celkem čtrnáct.

Na začátku měsíce byla pohodička – v hodinách se opakovalo, nehrozily žádné písemky a zkoušení. Postupně se režim zostřoval a během září jsme začali naplno pracovat. Bohužel si někteří z nás neuvědomují, že je nutné zabrat hned od počátku, tudíž studijní výsledky naší třídy zatím nejsou nic moc. sad

Konec měsíce byl ve znamení sportu. Naši fotbalisté – Tomka, Marťas Z., Kuba T. a Pepíno - naši školu velice úspěšně reprezentovali na turnaji v Libušíně.

Obsadili nádherné 1. a 3. místo! Hoši, děkujeme! yes

 

Červen 2017

3. 7. 2017

Nejkrásnější měsíc právě uplynul. Zažili jsme mnoho zábavy, ale i strachu z toho, jak to vlastně celé dopadne. Nakonec tento školní rok celá naše třída zvládla!!!

Pro nás však bude nesmírně důležitý příští školní rok, kdy se nám známky už budou počítat. Takže všichni pevně věříme, že to bude mnohem lepší. Teď však myslíme jenom na ty vysněné dva měsíce prázdnin!!!! Před odchodem ze školy jsme opět dostali úkol: ZÁKAZ UČENÍ!!!! Snad to rodiče dodrží. yes

K R Á S N É   P R Á Z D N I N Y  smiley

 

Květen 2017

3. 6. 2017

Květen, předposlední měsíc školy, byl plný zajímavých akcí. Vše začalo v pondělí 1. 5. – krásným dnem volna. A první týden byl opravdu krátký, protože v pátek 5. 5. jsme odjeli na dějepisnou exkurzi do Terezína. S paní průvodkyní jsme si prohlédli Malou pevnost a pak jsme se sami vypravili do všech důležitých objektů.

Hned další pondělí, 8. 5., byl opět státní svátek. Jupííí!!!! smiley Pak jsme se s obrovskou vervou pustili do zdolávání nástrah vedlejších vět, konstrukcí těles, obsahů a objemů, slovíček z angličtiny i němčiny…zkrátka a dobře jsme intenzivně studovali.

V pátek 19. 5. se uskutečnil, kvůli počasí dlouho odkládaný, Den Země. Naše třída dostala za úkol natírat plot a zútulnit okolí mateřské školky. Bylo krásné počasí a práce nám šla pěkně od ruky, proto jsme mohli pomoci i při úklidu školní zahrady.

Nakonec musíme zmínit i úspěšnou reprezentaci naší školy na různých akcích – Taneční soutěž, Dopravní soutěž, Memoriál J. Veselého. Velký dík patří: Andrejce, Pepovi, Tomkovi M., Kubovi T. a Marťasovi Z.

 

Duben 2017

30. 4. 2017

Aprílové počasí bylo pro uplynulý měsíc opravdu příznačné. Podobně to bylo tento měsíc i v naší třídě. Střídaly se nám dny pěkné – úspěšné a ty, které můžeme nazvat propadáky!!!sad

Ze všech stran se na naši třídu valí stížnosti a čtvrtletní hodnocení bylo také dost děsné – z toho byli rozčarovaní i rodiče, kteří dorazili na třídní schůzku. Teď je nejvyšší čas pořádně zabrat, tak snad si to všichni žáci uvědomí a půjdou do sebe.

Jinak byl duben velice příjemný, protože jsme měli další volno – ředitelské a pak hned Velikonoce.yes Konec dubna byl také zajímavý. Paní učitelka Tejmlová nám vyjednala exkurzi – Body the Exhibition. Výstava nám ukázala naše tělo z úplně jiné perspektivy. Dostali jsme se až do nitra sebe samých. Na všechny naše otázky nám odpovídal medik, který nás po celou dobu provázel.

Poslední plánovanou akcí tohoto měsíce byl Den Země. Těšili jsme se, že budeme opět natírat plot u školky a uklidíme okolí školy. Jenže počasí nám nepřálo!!! Takže teď budeme jen čekat, až se oteplí.smiley

 

Březen 2017

2. 4. 2017

Právě nám uplynul třetí měsíc nového roku, pro nás sedmý měsíc školy v tomto školním roce. Téměř celý jsme strávili v oslabení - Martin Z. byl nemocný. Dorazil až na konci března. A měl co dohánět, protože my jsme toho stihli opravdu hodně – spousta nové látky, úkolů, zkoušení, písemné a skupinové práce atd.

Celý měsíc také naši „tanečníci“ poctivě trénovali na blížící se soutěž. Tak jim držte společně s námi palce, aby všechno stihli.smiley

No a asi nejzajímavějšími akcemi tohoto měsíce byly dva zvláštní dny: Škola plná žen a Škola plná mužů. S touto netradiční akcí přišel školní parlament a my jsme se téměř všichni zapojili. Kromě spousty zábavy jsme si také vyzkoušeli, jak to má opačné pohlaví těžké. Teď s napětím čekáme, co vymyslí parlament na duben.smiley

Také jsme na konci měsíce začali řešit školní výlet. Nápadů máme víc, tak uvidíme, co nakonec vyjde.

Všem přejeme příjemné prožití nastávajících Velikonoc.

 

Únor 2017

2. 3. 2017

Tento měsíc měl několik příjemných zvláštností. Jednak byl krátký, ale zajímavější pro nás bylo to, že jsme se dočkali hned několika prázdnin – pololetních a jarních. A to bylo opravdu příjemné!!! smiley

Ale i zbytek měsíce byl pestrý. Nejprve jsme se díky šermířské skupině Thorax seznámili s životem ve středověku - problematika nám byla blízká, protože jsme se v hodinách dějepisu tomuto období věnovali.

Těsně před jarními prázdninami jsme se vypravili do Kladna, kde se konala přednáška První pomoci. Zde jsme si oprášili své znalosti a na stanovištích si vše prakticky vyzkoušeli. A pak nás už čekal týden relaxace, pohody a lenošení.smiley

 

Leden 2017

5. 2. 2017

Po vánočních prázdninách se nám nikomu do školy moc nechtělo. Věděli jsme, že je před námi mnoho pololetních písemných prací. Všichni jsme ve skrytu duše doufali, že na ně paní učitelky zapomenou, ale to se bohužel nestalo. crying     
A tak jsme museli napnout všechny síly a posledních pár dnů před vytouženým odjezdem ještě zabrat!!!! Ale dočkali jsme se. V neděli 22. ledna jsme nastoupili do autobusu a vyrazili směr Zadov. KONEČNĚ!!!! Těšili jsme se o to víc, že se lyžařského kurzu zúčastnila téměř celá naše třída. A bylo to opravdu supr. Náš lyžařský benjaminek, Martin V., byl na lyžích poprvé a hned druhý den jezdil na vleku a brázdil sjezdovky jako zkušený lyžař. blush
Tento rok nám paní učitelky připravily novinku – běžky. Naše prvotní obavy během chvilky zmizely. Šlo nám to skvěle. Škoda, že to nebylo delší!!!! V pátek nás čekal návrat domů a zase škola. Tam nás čekalo také jedno překvapení. Přijela za námi paní učitelka Krátká se svojí novou přednáškou – Austrálie a Nový Zéland. Dech beroucí fotografie, krásné vyprávění a množství suvenýrů nás přeneslo do oblasti, kde bychom chtěli všichni být. Už teď se těšíme, kam paní učitelka zavítá příště. 

A jsme na konci měsíce a před námi jen pololení vysvědčení. Nešli jsme ráno moc nadšeně, věděli jsme, že jsme nedělali vše pro to, aby byly známky nejlepší. Jenže teď už je pozdě. Třetí hodinu jsme od paní učitelky převzali výpisy vysvědčení a všichni se dušovali, že to druhé pololetí bude lepší. Tak snad se nám to do června povede.smiley