Jdi na obsah Jdi na menu
 


6.A

Příspěvky

Červen 2017

2. 7. 2017

Poslední měsíc v tomto školním roce přišel tak brzy. Všichni máme pocit, že to uteklo jako voda. Měli jsme se ale na co těšit, protože právě v tomto měsíci nás čekal vytoužený třídní výlet. Vyrazili jsme společně s naší paní učitelkou na Pecku, kde jsme bydleli v pronajaté chalupě s bazénem. 1. den jsme strávili na cestě a řáděním v bazénu. 2. den jsme vyrazili na 10 km procházku do okolí a večer si užili lahodné grilování. 3. den nás bohužel čekal už návrat domů. 
Další velká akce tohoto měsíce byla závěrečná akademie, kde naše třída vystoupila s číslem "Máme rádi ČESKO". 
Poslední školní den jsme si rozdali vysvědčení a vyrazili na prázdniny. Snad se v novém školním roce společně zase všichni sejdeme a plní sil se vrhneme do nových úkolů, které se na nás chystají. 

Ahoj, šestá třído, vítej sedmičko smiley

 
Celý příspěvek | Rubrika: 6.A

Květen 2017

3. 6. 2017

A další měsíc je za námi. 
V květnu se konečně ukázalo sluníčko a teplé počasí, které čím dál tím více využíváme k výuce venku. Je to příjemné rozptýlení od klasického sezení v lavicích a dokonce si z hodin venku na školní zahradě i více pamatujeme. smiley
Tento měsíc k nám nastoupil nový žák a stal se členem naší třídní party. Stále se rozrůstáme, což nám vůbec nevadí. 
A na co se můžeme těšit? V červnu samozřejmě musíme ještě zapracovat na co nejlepších známkách na vysvědčení, dovést do dokonalosti závěrečné vystoupení na školní akademii, ale také pojedeme na výlet do zoologické zahrady. A na konci měsíce na třídenní třídní výlet. Moc se těšíme a doufáme, že v červnu zvládneme všechno co nejlépe. 

 
Celý příspěvek | Rubrika: 6.A

Duben 2017

9. 5. 2017

V průběhu celého měsíce dubna jsme stále pracovali na lepších studijních výsledcích. Přeci jen konec školního roku se blíží rychleji a rychleji. Díky lepšímu počasí začínáme využívat výuku venku jak v odborných předmětech, tak v rámci TV. Na konci měsíce se naše třída opět rozrostla. Přišel další nový spolužák, který k nám zapadl. Jsme rádi, že je nás zase o jednoho více.

 
Celý příspěvek | Rubrika: 6.A

Březen 2017

5. 4. 2017

V měsíci březnu se jsme se v rámci školy vymódili na MDŽ a Den učitelů. Jednou za dámy, jednou za pány. Oba dva dny byly výborným zpestřením školního procesu. 

V průběhu celého měsíce probíhal sběr papíru, zúčastnili jsme se Mobilního triloparku, který byl velice poučný a zajímavý.

Celkově hodnotíme měsíc jako úspěšný a s chutí vstupujeme do dalšího. smiley

 
Celý příspěvek | Rubrika: 6.A

Únor 2017

2. 3. 2017

Opět vás zdraví 6. třída. 

V měsíci únoru se toho moc nestihlo. Za prvé, je to nejkratší měsíc a za druhé, jsme si v něm užili parádní jarní prázdniny. Většina z nás je trávila u prarodičů nebo na horách. Zaslouženě jsme si odpočinuli od všech školních povinností. smiley 
Načerpali jsme spoustu nové energie, kterou se budeme snažit efektivně využít ve škole a i v mimoškolních aktivitách. 

Hurá do dalšího měsíce! smiley

 
Celý příspěvek | Rubrika: 6.A

Leden 2017

4. 2. 2017

6. třída v novém roce 2017!
Blížil se konec 1. pololetí, a proto práce a písemek přibývalo a přibývalo. My jsme se k tomu ale postavili čelem a snažili se ve všech zkouškách uspět. Občas to bylo opravdu těžké a ne pokaždé se to povedlo. Máme se ale z čeho poučit, a proto bude 2. pololetí určitě lepší. smiley

Co jsme dělali? Do naší party přišel nový spolužák, který mezi nás postupně hezky zapadá. Část vyjela na lyžařský výcvik a ti, kteří na lyžích nikdy nestáli, se naučili lyžovat. smiley​ 

Myslíme si, že leden byl velmi náročný měsíc. Zvládli jsme ho a pokračujeme plní sil dál.

 
Celý příspěvek | Rubrika: 6.A

Prosinec 2016

25. 12. 2016

 

Měsíc prosinec byl hlavně ve znamení VÁNOC. Samozřejmě jsme se pilně připravovali na výuku, dodělávali práce, referáty a veškeré školní povinnosti. Ale také jsme se v duchu těšili na akce, které nás čekaly před prázdninami. 

1. bylo zpívání u vánočního stromečku na náměstí ve Vinařicích. Poctivě jsme trénovali v hodinách hudební výchovy a závěrečný koncert se moc povedl. 
2. nebylo nic lepšího, než se po zpívání u stromečku sbalit a přespat ve škole. Rozdání dárečků, hry a večerní film. Nooo .... spalo se nám krásně u vánočních světýlek v naší třídě :). 
3. byl sportovní turnaj v ping pongu. Zúčastnili jsme se všichni a dokonce z řad naší třídy byl absolutní vítěz turnaje v kategorii 6. a 7. třída, David Šulc. 

Měsíc prosinec se prostě vyvedl. Byl plný práce, ale i pozitivních chvil a radosti. Doufáme, že takových měsíců bude víc. 

Celá 6. třída včetně paní učitelky třídní VÁM přejí ŠŤASTNÉ A VESELÉ VÁNOCE a parádní vstup do NOVÉHO ROKU 2017. 

wp_20161220_017.jpg

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: 6.A

Listopad 2016

4. 12. 2016

Opět vás převelice zdravíme. smiley

Tento měsíc byl hlavně ve znamení našeho výrobku do soutěže SRDCE S LÁSKOU DAROVANÉ. Chybí už jen pár detailů a svůj výtvor odešleme. Doufáme, že nás v internetovém hlasování podpoříte. 

Dále jsme se s některými potkali na akci turistického kroužku, kam jela i naše paní učitelka třídní. Byla to zábava. 

Ale čeho se opravdu nemůžeme dočkat, jsou přece VÁNOCE. Už jen necelý měsíc zbývá. A co náš tedy čeká? Výzdoba naší třídy, postavení a ozdobení živého stromečku a užívání krásné předvánoční atmosféry. 
V prosinci se pro nás chystají zajímavé akce, na které se už teď moc těšíme. 
Tak tedy mějte se krásně v předvánočním čase. 

Vaše 6. třída

 
Celý příspěvek | Rubrika: 6.A

Říjen 2016

2. 11. 2016

A máme za sebou další měsíc! smiley 
    Práce spousta, úkolů jakbysmet, ale všichni se moc snažíme na sobě pracovat jak ve škole, tak i doma. 
Ale i když je škola hlavně o učení, konaly se tento měsíc i super akce. Jedna z nich je HALLOWEEN. Tanec, stezka a takový ten příjemný strach... moc jsme si to užili. 
    V hodinách občanské a rodinné výchovy vyrábíme soutěžní srdce do soutěže s názvem Srdce s láskou darované. Společná práce nás baví a snažíme se do toho dát všechno. Až vše doděláme, srdce vyfotíme a budeme soutěžit na online stránkách, kde pro nás budete moci hlasovat :). 

Tak hurá do dalšího měsíce. 

 
Celý příspěvek | Rubrika: 6.A

Naše začátky na 2. stupni: ZÁŘÍ 2016

2. 10. 2016

Na 2. stupni nás čekalo spoustu novinek. Nové učebny, noví učitelé a mimo jiné i spousta práce. My se ale snažíme do všeho "vklouznout" a maximálně se přizpůsobit novému pracovnímu režimu. 
V naší kmenové třídě se nám moc líbí. Máme tam náš super zelený koberec, který využíváme jak o přestávkách, tak i v samotné výuce. 
Začátky jsou vždycky těžké. My ale doufáme, že s pomocí naší třídní učitelky a i ostatních učitelů se nám bude dařit získávat pěkné známky a aktivně se podílet na aktivitách školy. Samozřejmě stále s ÚSMĚVEM smiley​ HURÁ DO TOHO! 

 
Celý příspěvek | Rubrika: 6.A