Jdi na obsah Jdi na menu
 


6. třída

Příspěvky

Prosinec 2017

26. 12. 2017

Předvánoční zpráva ze šesté třídy je tady. Tento měsíc se na Vás se svými příspěvky obrací staré známé drbny. A s čím? Jak jsme si  užili Mikuláše a hlavně s dopisy pro Ježíška:

Milý Ježíšku,
k Vánocům si nepřeji žádné dárky. Chtěl bych pouze štěstí, radost a zdraví.
Moc Ti děkuji a hezké Vánoce,
Jan Č.

Milý Ježíšku,
Přál bych si k Vánocům deskovou hru, hru na notebook a tolik věcí… Ale hlavně, ať tady u nás v Česku není Santa, ale ty ;-)
Matyáš

Milý Ježíšku,
Vím, že jsem letos zlobil, ale chci se napravit. Příští rok už takový nebudu a omlouvám se. Přeji hodně štěstí s dárky a pevné nervy.
S pozdravem, 
Šimon

Milý Ježichu, 
Vím, že neexistuješ, takže bude lepší, když Vám budu říkat pane. Takže, pane, tenhle rok utekl jako voda a už se moc těším na Vánoce. Doufám, že nedostanu moc měkkých dárků, ale TVRDÝCH dárků.
Díky, to je vše,
Petr

Krásné prožití vánočních svátků a úspěšný vstup do roku 2018 Vám přeje,
Vinařická drbna šesté třídy.

 

Listopad 2017

26. 11. 2017

LISTOPADOVÁ DRBNA

Na začátku tohoto měsíce jsme se rozhodli, že v důsledku velkého množství novinek, informací, událostí a všeho kolem, vytvoříme redaktorskou skupina, která Vám bude zprostředkovávat dění v našich lavicích.

Naši redaktoři si vytvořili název "Vinařická drbna 6.třídy" a tady jsou její první příspěvky:

1. HALLOWEEN:

TANCOVALI VŠICHNI
Dne 2.11. se konala halloweenská párty. Mohli jsme vidět zajímavé obleky, spoustu balónků a hlavně tancujících dětí. Rozdávali se i sladké odměny.

Celou akci zajistili deváťáci. Dáváme jim palec nahoru.

Jan Č.

Jak to viděl člen Drbny Matyáš

Tento rok si pro nás 9.třída připravila halloweenskou párty, která se pořádala 2.11. od 15:00 do 18:00. Byly vítány děti od mateřské školky, ale dorazily i větší děti ve svých strašidelných kostýmech upírů, čarodějů, zombíků atd.

Devátá třída uspořádala nejen diskotéku, ale i stezku odvahy, která se jim povedla ...

Hodnocení 7 / 10.

2. ČTVRTLETKY NA STARTU

Dne 8.11. se konala čtvrtletní písemná práce z českého jazyka. A již 9.11. se rozdávaly známky a musím říct, dopadlo to všelijak - čtyřky, trojky, dvojky i pětky, ale jednička žádná (skoro žádná).
K tomu byla i známka z pravopisu a to byla teprve "sranda". Opět skoro žádné jedničky. Kromě Šimona - pro něj velký potlesk. Gratulujeme k jedničce z pravopisu!

A to byl teprve začátek.

Daniel

3. BASKETBALOVÉ ŠÍLENSTVÍ

Dne 15.11. jsme se mohli zúčastnit basketbalového turnaje v Praze. Jelo se vlakem. Hrály Češky proti Švýcarkám. Švýcarky v první čtvrtině vedly. Ve druhé Češky dorovnaly, a pak už jen sbíraly body. Češky nakonec vyhrály o 27 bodů.

Cesta zpět skončila v Unhošti, když přestal fungovat motor, a tak jsme na kladenské vlakové nádraží dorazili až půl hodiny po půlnoci.
I přes únavné čekání se mi to líbilo.

Jan - Vinařická drbna z šesté třídy

4. PLANETA 3000

Dne 16.11. jela šestá a osmá třída přeplněným autobusem na Kladno do kina Hutník. Letos si pro nás tento projekt připravil Brazílii - vášnivé srdce Jižní Ameriky.

Dokument byl zajímavý, ale místy i nudný. Dozvěděli jsme se informace třeba o Riu a o tom, jak to vypadá v Amazonii a jak žijí tamní domorodé kmeny. Pro nás 9/10 - silně doporučujeme.

Matyáš

Jak projekci ohodnotil Matyášův kolega Petr?

Myslím, že jsme si to užili. Já osobně jsem si uvědomil, kolik krásných míst a kultur existuje, až jsem skoro začal litovat, že žiju v České republice ...

5. VZPOURA ÚRAZŮ

V pondělí 20.11. se k nám do školy přijeli podívat vozíčkáři z projektu Vzpoura úrazům, aby nám pověděli o svých nehodách (Jarmila - autonehoda, Zbyněk - nehoda na kole) a o bezpečnosti
Myslíme si, že si z toho většina spolužáků vzala ponaučení

Natálie Z. a Jan Č.

6. BOBEK NA ZEMI?

Dnes 23.11. jsem si do školy přinesl špinavou modelínu a položil jsem si jí na zem, abych si mohl připravit. Vypadala jako bobek a paní učitelka se lekla. Pak jsme se tomu ale všichni zasmáli.

Míra

7. POZVÁNKA

Pořádáme přespání ve škole - 20.12., hned po dozpívání pod vánočním stromkem na náměstí.
S sebou: spacák, cukroví, hry a hlavně dobrou náladu.

PS: Poseroutky nebereme!

Za šestou třídu se s Vámi loučí Petr

 

Říjen 2017

2. 11. 2017

Řítíme se rozjetým vlakem druhým stupněm. Pracovní tempo se zvyšuje, učitelé přitvrzují a práce přibývá. Konec ohledů na nejmladší členy druhého stupně. Pomalu se blíží konec prvního čtvrtletí a napětí stoupá. Budeme úspěšní?

Ani počasí nás nešetří. Každou chvilku někdo onemocní, ale rychle se oklepeme. Jen Kuba už čtrnáct dní leží s angínou. Bude se mít co ohánět. Ještěže na něj Honza myslí a donáší vše, co je potřeba. I tak, Kubo, vrať se! Halloween se blíží, bude legrace!

 

Září 2017 - už jsme na druhém stupni

10. 10. 2017

Máme za sebou první měsíc jako žáci druhého stupně. A jaké to je? Všechno je jinak! Noví učitelé, nové třídy, nové předměty a spousta požadavků. Ještě loni jsme byli ti nejstarší a nejvyšší, a dnes ... ti noví prckové, kteří se stále tu a tam toulají po chodbě a hledají ,,takovou tu paní učitelku,, (protože si ještě nepamatujeme její jméno).

Věříme, že nyní na konci září, už se ve škole orientujeme, paní učitelky známe a ve výuce si neděláme ostudu. Takže pokud na chodbě uvidíte žáka, který bloudí, nebude ze 6.třídy. smiley

 

Červen 2017

2. 7. 2017

Na měsíc červen jsme se všichni těšili. Čekala nás totiž škola v přírodě, kterou jsme si do posledního jedince naplno užili. Zahráli jsme si spoustu her, poznali nová místa a tropili vylomeniny daleko od budovy školy ve Vinařicích. smiley 

Po škole v přírodě jsme se pokusili ještě na poslední chvíli vytáhnout známky, někomu se zadařilo, jiným bohužel ne. To ale nevadí, vysvědčení jsme měli pěkná! 

Než se přiblížil den vysvědčení, jeli jsme ještě na výlet do Jump arény, kde jsme se pěkně vyřádili, a po té hodině nezastavitelného skákání jsme byli úplně vyřízení. Ale líbilo se nám to. yes

Náš poslední úkol před rozprchnutím se na prázdniny byl nácvik vystoupení na závěrečnou akademii. Naše číslo synchronizovaného plavání jsme měli připravené do posledního detailu a ačkoliv jsme byli všichni pěkně nervózní, zvládli jsme to úspěšně! A co náš těší nejvíc, že se u našeho čísla rodiče a ostatní diváci pobavili. laugh

Nastal poslední den školního roku a my, páťáci, jsme tak slavnostně ukončili 1. stupeň. Bouchli jsme šáňo, rozdali si výza a léto mohlo začít!

Ještě jednou Vám, moji páťáci, přeji šťastnou a úspěšnou cestu na 2. stupni, vstaňte v září pravou nohou a hurá do práce hned od začátku, ukažte, že jste se něco naučili! cheeky Doufám, že jste si tento školní rok užili alespoň z poloviny tak jako já a že se na 2. stupni ještě potkáme. heart

 

Květen 2017

4. 6. 2017

V měsíci květnu jsme museli hodně zabrat, protože jsme věděli, že se blíží vysvědčení a my musíme s tím naším skóre něco udělat. Pondělní státní svátky nám ale zařídily krátký odpočinek, byli jsme za prodloužený víkend moc rádi. Hned 5. května jsme vyrazili na exkurzi na Letiště Václava Havla, zprostředkovanou jako odměnu za druhý nejvyšší počet členů SRPŠ. To se nám líbilo, hlavně kluci byli nadšení. V měsíci květnu byl konečně zorganizován dlouho odkládaný Den Země. Nastoupili jsme v pracovním oblečení, někteří i se zahradním náčiním. Naším úkolem bylo vytrhat plevel mezi stromky před novou budovou, vyplít plevel na chodníku a přímo u budovy. To jsme si všichni pěkně mákli! Nakonec jsme ještě zahradu zalili a sesbírali pár šišek. Bylo nám hrozné horko, takže ochlazující sprška musela přijít, někteří si dobrovolně nechali polít celou hlavu. 

Máme před sebou poslední měsíc tohoto školního roku, poslední dny, kdy můžeme zlepšit známky. Také jsme už začali nacvičovat vystoupení na školní akademii, takže to budeme v červnu ještě pilovat. Pak nás ale hlavně čeká škola v přírodě, které už se nemůžeme dočkat! Tak honem, ať už tam jsme! 

fotojet-collage.jpg

 

Duben 2017

2. 5. 2017

Měsíc duben díky dlooouhým velikonočním prázdninám celkem rychle utekl. Během dubna jsme sbírali plyšáky, papír a David s babičkou dokonce upekli beránka a vysloužili si tím krásný diplom. Na zelený den jsme někteří přišli zelení od hlavy až k patě, jiní netrhali partu a měli alespoň zelené tričko.Také byl naplánovaný Den Země, ten se však kvůli  nepříznivému počasí stále oddaluje, tak snad se ho ještě dočkáme. Na začátku dubna jsme paní učitelce třídní připravili bezvadné narozeninové překvapení, obstarali jsme dort, talířky, lžičky, dětské šampáňo, kelímky, konfety atd...celou jednu hodinu jsme věnovali oslavě. Paní učitelka měla obrovskou radost! cheeky Další velkou akcí byla třídní schůzka, která proběhla docela v poklidu, protože známky máme slušné, jen to zapomínání pomůcek a úkolů nám to kazí! Nasbírali jsme také dostatek příspěvků SRPŠ, takže v květnu nás čeká prohlídka letiště, jupí! Už se nám školní rok blíží pomalu ke konci, takže je potřeba sesbírat poslední síly a ukázat, co v nás je!smiley

fotojet-collage.jpg

 

Březen 2017

2. 4. 2017

Měsíc březen začal hned pořádným zpestřením. Ve škole jsme mohli přivítat mobilní trilopark se třemi stanovišti. Na prvním stanovišti jsme si prohlédli a osahali nejen zkameněliny různých živočichů a rostlin, ale dokonce jsme měli příležitost vidět opravdový obratel dinosaura. Na dalším stanovišti jsme si zahráli na archeology a pomocí štětečků jsme odkrývali z písku dinosauří kostru. A na posledním stanovišti jsme si každý vyrobili sádrový odlitek nějakého trilobita či jiného podobného živočicha. Byli jsme nadšení! smiley

Další zpestření proběhlo 17. 3., kdy byla naše škola plná žen. Kluci se převlékli za holky a dívky se vyšňořily do společenských oděvů - to jsme měli ve třídě pěkných bab! Byla to vážně sranda, někteří odvážlivci i vyzkoušeli chůzi na několikacentimetrových podpatcích. laugh

Aby v tom kluci nebyli sami, dne 28. 3. zase přišly holky převlečené za chlapce a kluci vytáhli kravaty, košile nebo rovnou celé obleky. Některé dívky se převtělily opravdu dokonale, všechno pro ně byla nuda, o přestávkách si hrály na vojáky a všechno doprovázela věta "A proč to musíme dělat?". devil

Během celého měsíce probíhal sběr papíru. Bohužel nejsme příliš aktivní, i když slibujeme, jak si budeme popsaný papír doma shromažďovat, abychom dostali nějakou pěknou odměnu. Pravidelně od nás ze třídy přispívají maximálně dva sběrači nebo sběračky. no Nemohli bychom to vylepšit? angel

První dny měsíce dubna nám již přinesly slunečné a teplé počasí, tak snad budeme mít více energie do dalších školních měsíců. Budeme ji potřebovat, už se nám blíží zase čtvrtletní hodnocení a třídní schůzky. Tak učení zdar! 

befunky-collage.jpg

17758027_10208845604726416_1381735706_n.jpg

 

Únor 2017

3. 3. 2017

Měsíc únor byl snad mnohem více odpočinkový než pracovní. Užili jsme si pololetní prázdniny a zanedlouho na ně jarní prázdniny, které trvaly celý týden. Ale během těch dní, co jsme chodili do školy, jsme se snažili setrvat v pracovním tempu, učili jsme se nové věci a také jsme se zúčastnili dvou akcí. První byla přednáška na téma "Jsi online", kde po nás paní lektorka chtěla, abychom napsali, jak se jmenujeme, kde bydlíme, jestli máme zvířátko nebo třeba jestli spíme v pyžamu. Jediný Míra z naší třídy to prokoukl a zeptal se paní lektorky, proč to potřebuje vědět. Tak se všichni dozvěděli, že to, co napíšeme na internet a na naše oblíbené sociální sítě, tam vždy zůstane a je to přístupné komukoliv. A krátce na to naše škola přivítala návštěvu ze středověku. Šermířská skupina Thorax nás seznámila s tím, jak se ve středověku žilo, co se jedlo, jak se jedlo nebo kde se spalo. Moc se nám to líbilo a byli jsme rádi, že jsme se dozvěděli nějaké další zajímavosti. Bude se nám to určitě do budoucna hodit. Teď už nás čeká měsíc březen, tak snad do toho učení naplno vlezem! smiley

fotojet-collage.jpg

 

Leden 2017

4. 2. 2017

Je za námi jak měsíc leden, tak celé první pololetí. Makali jsme, psali písemky a snažili se na poslední chvíli vylepšit známky. Neustálé učení nám zpestřil program o vyvážené stravě, kde jsme se dozvěděli, kolikrát denně a co bychom měli jíst, co je pro nás zdravé, co naopak není a proč. Nakupovali jsme ve virtuálním obchodě a na závěr vyplňovali potravinovou pyramidu. Moc nás to bavilo. Také jsme během ledna sbírali dobrůtky, pamlsky a deky pro pejsky v útulku. V posledním týdnu pak šest z nás odjelo na lyžák a zbytek třídy trénoval a procvičoval to, co jsme se dosud naučili. Poslední den jsme si rozdali vysvědčení, někteří z nás byli dokonce mile překvapeni. Ale všichni jsme se shodli na tom, že je co zlepšovat a že v příštím pololetí budou naše výsledky mnohem lepší! Tak snad se nám to podaří. smiley Po prodlouženém víkendu opět hurá do práce!