Jdi na obsah Jdi na menu
 


3.A

Příspěvky

Školní akademie 29. 6. 2017

30. 6. 2017

A je to tady. Konec školního roku a naše školní akademie. Bohužel nám počasí tentokrát nepřeje, musíme vystoupit v tělocvičně. Trénovali jsme poctivě, ale vystoupení před tolika lidmi nás přesto zaskočilo. Snad se to rodičům líbilo.

3333.jpg

Vážení rodiče,
přeji Vám i Vašim dětem spoustu krásných letních zážitků, procestovaných míst a pěkného počasí.
Věra Peková

 
Celý příspěvek | Rubrika: 3.A

Sportovní den

26. 6. 2017

V pátek 23. 6. jsme se zúčastnili sportovního dne ve Slaném. Počasí se vydařilo podle našich představ a my jsme bojovali ze všech sil. Připravit, pozor......start!

15.jpg

Co nám říkají bojová umění? Někomu nic...až do sportovního dne. Dominik je zápasník, ten se vyzná...a ostatní...možná budoucí karatisté...

16.jpg

 
Celý příspěvek | Rubrika: 3.A

ŠVP 14. a 15. 6.

18. 6. 2017

14.  6.

Počasí nám stále dopřává dostatek sluníčka, vyrážíme na celodenní výlet. Příjemná cesta lesem na nádraží do Žihle, vláčkem směr Plasy. Nákup dobrot....a už jsme v místní mini ZOO.

svp2.jpg

svp3.jpg

K obědu máme řízek, polední klid si užíváme ve stínu na louce u rybníka (kdo všechno v tom rybníku vlastně žije?...bobr?...vydra?...nutrie? ...žraloci tu snad nejsou! Zpáteční cesta opět vláčkem a pak stále do kopce. Nejdeme, pospícháme, těšíme se na odpočinek. Zvládli jsme to.

Veliká pochvala všem dětem. Kam jsme přišli, pěkně se chovaly a cestou (ani tou zpáteční) nikdo nefňukal.

 

15.  6.

A je to tady...poslední den před odjezdem. Dopoledne opakujeme, co všechno během našeho pobytu zjistily naše expertní skupiny o rostlinách, zvířatech a stromech. Učíme se nové šifrování. Následuje OPIČÍ ROK, tedy vlastně tři roky v tropickém pralese, kde se naše opičí tlupa snaží po dobu tří let získat dostatek potravy. Byla to dřina!
Po obědě výprava za pokladem, vycházka k rybníku (dvě ještěrky na pařezu-našim zoologům narostl seznam zvířat).
Večerní závěrečné vyhodnocení, zápis do deníčků a ohňová show.

Ještě jsme spoustu míst neviděli a hodně her si nezahráli, ale zítra jedeme domů.
Snad opět za rok.

svp5.jpg

Děkuji rodičům za všechny ceny pro děti.

 
Celý příspěvek | Rubrika: 3.A

Škola v přírodě – Sklárna - deník

18. 6. 2017

12. 6.  -   10. 50 h -  jsme na místě
 
Ani jsme se nestačili rozkoukat a už nám vychovatelé odnášejí kufry na pokoje. Ubytování, oběd, procházka, hry, lanové centrum. Večerní psaní deníčků...co se asi děje doma...nějaká slzička...čtení na dobrou noc...spánek.

 

svp1.jpg

13. 6.

Vyrážíme Za tajemstvím lesa. Vyluštění této šifry nám dalo pořádně zabrat. Nějak jsme ze všech těch nových dojmů zapomněli počítat. Na cestu vyrážíme jako tým zoologů, botaniků a dendrologů.
Modřín, skokan, náprstník...všechno si prohlížíme, zkoumáme. Opravdu je náprstník jedovatý?  A jak to může být léčivá rostlina? Při posezení u rybníka si vybíráme svou rostlinu, kterou prozkoumáme podrobněji. Odpoledne se k rybníku vracíme ještě jednou pro Matoušův deníček, který zapadl pod lavičku. Hrajeme lesní pexeso. Vítězí botanici (Dominik, Ondra, Jára, Matouš).  Na  večerní diskotéku nepospícháme, ale odejít z ní se nám také nechce. Musíme ale do pelíšků, zítra nás čeká celodenní výlet. Ještě tedy chvilka s knížkou Lichožrouti, pohlazení na dobrou noc a snad nás ty blešky nebudou štípat celou noc.

 
Celý příspěvek | Rubrika: 3.A

ZOO Praha

18. 6. 2017

Čtvrtek 8. 6., obloha bez mráčku a nás je plný počet. Tedy hurá na výlet. Užíváme si zvířátka a hlavně nakupování. Slečna průvodkyně nám velice zajímavě vypráví o žirafách. To, že z velkých zvířat mají právě žirafy nejmenší bobky, slyšíme poprvé. Paní učitelka trne hrůzou, abychom se neztratili. Opět se nám to nepovedlo.

zoo.jpg

 
Celý příspěvek | Rubrika: 3.A

Červen 2017

30. 5. 2017

cerven.png

 
Celý příspěvek | Rubrika: 3.A

Květen 2017

4. 5. 2017

kveten3.png

Už se to blíží....konec školního roku....prázdniny. Je to těžké myslet na učení, když do oken svítí sluníčko, ale ještě je potřeba vydržet ten závěrečný finiš. Venku dělá příroda divy, vše se zelená a kvete a protože celý měsíc zkoumáme rostliny, přispěli jsme i my svou troškou a zasadili jsme si v lese větvičku, která nám ve váze zakořenila. Pozorovali jsme medvědí česnek a také příbytek brhlíka lesního.

1.jpg

2.jpg

Ani ve třídě nejsme pozadu. I tam máme každá skupina svou květinu, o kterou se staráme. Když nezapomeneme zalévat, možná nám do konce roku i vykvete.
Nejvíc ze všeho se ale těšíme na školu v přírodě. Odjíždíme 12. 6. a už teď si připravujeme deníky, do kterých si budeme zapisovat naše zážitky.

 
Celý příspěvek | Rubrika: 3.A

Duben 2017

6. 4. 2017

duben.pngRecitační soutěž jsme v březnu již nestihli, proběhla až v pondělí 3. 4. 2017, takže děti měly na přípravu více než měsíc. Hodnocení bylo pro porotu těžké, protože většina dětí se dobře připravila. Přesto se ve třídě našlo i několik dětí, které se básničku za celý měsíc nenaučily.
Vítěze slavnostně vyhlásil předseda poroty Dan Hero. Na prvním místě se umístila společně s Kubou Kábou Eliška Chocholatá. Na druhém místě, se ztrátou pouhého jednoho bodu na vítěze, skončila Sofie Pašková. Třetí místo vybojovali Ondra Babiš a Daniel Froněk.

187.jpg

 
Celý příspěvek | Rubrika: 3.A

Duben 2017

5. 4. 2017

Záhy po naší třídní recitační soutěži se skupinka nejlepších recitátorů zúčastnila i školní recitační soutěže. Krásné 2. místo a s ním i diplom si odnesl Honza Vít.

13.jpg

A když už byly Velikonoce téměř za dveřmi, paní Jánošíková s Markem pro nás upekli nejen beránka, ale každý z nás také dostal perníkového panáčka. Mňam......děkujemeeee.

14.jpg

 
Celý příspěvek | Rubrika: 3.A

Březen 2017

3. 4. 2017

V  březnu proběhly dvě akce organizované školním parlamentem. Nejprve přišli kluci převlečení za děvčata a o několik dní později děvčata převlečená za kluky. Klukům to obzvláště slušelo. S nejlepším převlekem zvítězil Štěpán Holub.

111.jpg

Den učitelů děti oslavily hrou na učitele. Během jedné vyučovací hodiny se vystřídali tři učitelé, vždy po 15 minutách. Nejpřesvědčivější byla paní učitelka Sofie Pašková.

122.jpg

 
Celý příspěvek | Rubrika: 3.A