Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akce MŠ

Příspěvky

Drakiáda v MŠ

27. 10. 2016

Ve čtvrtek 20. 10. se na nás usmálo sluníčko, pofukoval větřík, a tak jsme pro děti uspořádali na zahradě MŠ drakiádu. Děti se naučily pouštět draky a celé dopoledne si pěkně užily.smileyPodívejte se zde na fotky.

 

Divadlo v MŠ

3. 10. 2016

Naši školku navštívilo divadlo "100 dortíků" s pohádkou "Velká mrkvová loupež". Děti i paní učitelky se pobavily při vtipném a nápaditém příběhu o zajíčkovi, který pátrá po své ukradené mrkvi. Herec využíval loutky a hrát mu pomáhaly i naše děti. Pohádka byla proložena pěknými písničkami. Divadlo se nám všem moc líbilo a budeme se těšit na jeho další návštěvu.

Podívejte se na fotografie zde.

 

Hrátky v pohádkové říši

26. 9. 2016

Členky Spolku rodičů při ZŠ a MŠ Vinařice, okres Kladno uspořádaly ve čtvrtek 22. září 2016 soutěžní odpoledne pro děti z naší mateřské školky, prvňáčky, ale vítáni byli všichni, kteří si chtěli užít pěkné odpoledne. Po počátečním ostychu se děti s vervou pustily do plnění úkolů, za jejichž splnění je čekaly zajímavé odměny.
    Velkým lákadlem pro všechny malé i větší účastníky byl poník, na kterém se mohly děti projíždět celé odpoledne. U ohně si pak mohli unavení soutěžící odpočinout a posilnit se upečenými vuřty. Pro dospělé účastníky byla připravena prodejní burza oblečení, hraček a knih.
    Celou akci provázelo nejen pěkné počasí, ale také spokojenost a pohoda. Všem, kteří se na pořádání této akce podíleli, moc děkujeme. Na fotografie se můžete podívat kliknutím zde

Vedení školy

 

ŠVP MŠ 5. den

19. 5. 2016

Náš poslední den školky v přírodě byl opravdu pestrý. Dopoledne jsme hledali poklad, který nám ukryli skřítkové v nedalekém lese. Během cesty jsme plnili různé úkoly a vyprávěli si o přírodě. Poklad, který jsme našli, byl plný sladkostí. :) Po odpoledním odpočinku jsme se rozloučili se všemi zvířátky a skřítky a cestou jsme se stavili na nanuka. :) A hádejte, co bylo k večeři? No jasně, buřty. A teď už se těšíme domů. Zítra kolem 12. hodiny nás čekejte před školkou.

 

ŠVP MŠ 4. den

18. 5. 2016

Dnes ráno nás konečně vzbudilo svými paprsky sluníčko. smiley Hned po snídani jsme vyrazili do blízkého lesa a na pěkném paloučku postavili spoustu roztomilých domečků pro skřítky. Uspořádali jsme několik sportovních soutěží .Všichni účastníci si vybojovali sladkou odměnu. Odpoledne jsme pokračovali v soutěžích na hřišti u chaty a pohráli si na pískovišti. Po dobré večeři a pohádce děti v tu ránu usnuly. Dobrou noc!

 

ŠVP MŠ 3. den

17. 5. 2016

Ráno jsme hned po snídani pospíchali na vlak, který nám jezdí skoro pod okny, a vydali se na výlet do Železné Rudy. Tam nás čekalo velké překvapení. V cukrárně, kam jsme šli na zmrzku, byl nádherný hrací kout. smileyUžili jsme si v něm spoustu legrace a zábavy. Odpoledne jsme strávili na hřišti u penzionu a každý si přišel na své. Sportovali jsme, tančili, hráli si na písku a naučili se hrát kuželky. smiley Po pohádce všechny děti spokojeně usnuly.

 

ŠVP MŠ 2. den

16. 5. 2016

Dopoledne jsme navštívili nedalekou farmu s hospodářskými zvířaty. Měli jsme velké štěstí, protože jsme kromě kraviček, ovcí a koní viděli i 5-ti denní selátka s jejich maminkou. Odpoledne jsme v lese soutěžili v různých disciplínách. Počasí je proměnlivé, ale navečer se už ukázalo sluníčko. Děti jsou spokojené a i nadále bez slziček smiley

 

ŠVP MŠ 1. den

15. 5. 2016

Strávili jsme odpoledne v Pohádkové zemi, kde žijí skřítkové. Děti jsou plné dojmů, hodně se nabaštily a teď už jsou v postýlkách. Zatím bez slziček smiley Zítra se zase ozveme.

 

Karneval v MŠ 2016

19. 2. 2016

K měsíci únoru již tradičně patří karneval. Ten letošní se opravdu povedl. smileyRodiče dětem připravili nápadité masky a karnevalový rej mohl začít. Po přehlídce masek si děti dosyta užily tance - pomalého, rychlého, skupinového i sólového. smiley Na závěr si děti vyzkoušely svoji šikovnost v zajímavých soutěžích. Po "odmaskování" se objevilo několik slziček, že karneval už skončil.Tak zase za rok!

 

Muzikanti v MŠ

31. 1. 2016

Naši MŠ navštívili 3 muzikanti, kteří dětem představili několik známých i méně známých hudebních nástrojů. Děti si postupně poslechly a mohly si zazpívat s různými typy flétny, klarinetu a seznámily se i se saxofonem. Celé vystoupení provázela radostná atmosféra, děti pěkně spolupracovaly a představení si užily.